Choď na obsah Choď na menu
 


42.kapitola Bezmocnosť

7. 2. 2011
MICHAEL
Pri čakaní na Gomeza som myslel , že upadnem do nejakej kómy.To čakanie ma ubíjalo a pocit , že nemôžem hýbať nohami ma privádzal do bezmocnosti.Za celý ten čas čo som ležal v izbe ako živá mŕtvola som mohol robiť kopec iných a zmysluplnejších vecí.Namiesto ležania v posteli som mal robiť niečo úplne iné.
Bože,som ja taký hlupák!!
 
O DVE HODINY
 
Bolo už niečo po pol ôsmej a ja som bol jedno veľké klbko nervov.Bol som ako časovaná bomba.Gomez tu mal byť už pred hodinou a pól a stále tu nie je.
Kde trčí!?
Hneď ako som si v duchu povedal túto vetu , z vonkajšej strany mojich dverí som započul akýsi hluk ľudí.
Myslel som si , že to sú hádam novinári , ale na moje prekvapenie to bol Gomez a nebol sám.
On sem priviedol snáď celú moju rodinu aj s kuframi.
S mojou rodinou a Gomezom sa dovalil do mojej izby aj doktor Axall a vlasy na jeho hlave stáli hore dupkom.
Z každej strany na mňa niekto volal , objímal ma , hladil , ľutoval a nariekal.
Vážení , toto je nemocnica a nie nejaký hotel.Tu sú ťažko ranení pacienti a vy tu hulákate , ako zmyslov zbavení.Musím vás požiadať , aby ste opustili túto izbu aj nemocnicu!" Nariadil doktor.
Prepáčte pán doktor , ale ja som Michaelova matka a nepohnem sa z tejto izby aj keby tu bomby padali.Môj syn utrpel nehodu a ja som tu , aby som ho podporila a pomohla mu.Vy mi v tom nezabránite!"
Pani Jacksonova nebudem to dvakrát opakovať.Musíme opustiť túto izbu pretože je po návštevných hodinách a ste príliš hluční." Dodal doktor Axall s výrazným tónom hlasu.
Pán doktor , pekne vás prosíme nechajte nás pri mojom bratovi aspoň krátkych desať minút.Budeme tíško ako myšky."
Ľutujem , ale musíte odísť."
Doktor Axall , nechajte tu moju rodinu chvíľku so mnou.Merali tu takú dlhú cestu.Nečakal som , že prídu."
Doktor sa na mňa uprene pozeral a potom si svoj pohľad namieril na každého v izbe.Jednou ruku si dal okolo brucha a druhou si podoprel bradu.O malý moment povedal.
Dobre.Michael , nechám ich tu iba kvôli vám , ale ak mi na to niekto príde budú z toho problémy."
Budeme naozaj ticho.Sľubujem vám to a ďakujem."
Máte desať minút."
Doktor poklopkal po svojich hodinkách a opustil moju izbu.Hneď potom sa ku mne všetci nahrnuli a postupne ma objali.
Moja mama to nezvládla a so zaslzenými očami si prisadla ku mne na posteľ.
Mamička moja neplač.Nemáš dôvod plakať.Som živí a som v poriadku."
Zotrel som mame slzy z líc a vrúcne som ju objal.
Akoby som neplakala keď si mohol takmer zomrieť ... neprežila by som ak by sa ti niečo stalo." Mama si položila hlavu na moje rameno a sem tam potiahla z nosa.
Mami , hovorila si s doktorom Axallom o mojom stave? Vieš ako som na tom?"
Ešte som s ním nehovorila.A čo je s tebou?"
Vieš , nerád by som o tom teraz hovoril.Nechajme to na zajtra mami."
Už sa z toho nevykrútiš Michael , vrav."
Fajn.Ide o to,že tá nehoda spôsobila moje dočasné ochrnutie nôh.Som na vozíku mami."
Hovoril som to takým pokojnejším hlasom , aby som všetkých ešte viac nerozrušil , no márne.Moja mama takmer ani nedýchala a otec ju musel ovievať s klobúkom.
Mama ťažko znášala fakt , že som dočasne ochrnutý.
Pane Bože Michael , ako je to možné , že si ochrnutý? A na ako dlho?"
Janet , upokoj sa.Teraz s tým nič nenarobíme.Som ochrnutý preto , lebo je to reakcia na tú nehodu.Moje telo nezvládlo ten nápor a tak som dočasne stratil cit v nohách.Ako dlho budem na vozíku mi nevie povedať ani doktor Axall."
A čo ak je to ochrnutie trvalé?"
Randy čuš! Také niečo už nikdy nevypusť z úst!" Okríkol ho otec.
Nie oci , Randyho otázka bola na mieste.Rad ti na to odpoviem.Moje ochrnutie nie je trvalé.Doktor mi robil testy a tam zistil,že je to iba dočasné.Vravel , že časom a tréningom sa z toho dostanem."
To rád počujem braček.Ja viem , že ty to zvládneš.Ty si borec.Si predsa nejaký Jackson nie." Zasmiali sme sa.
Kúsok dobrej nálady odplaví tie strašné zážitky a útrapy,ktoré prežívam.
A inak  , kde je Ema?" Opýtal ja Jermaine.
Dobrá otázka braček.Moja manželka Ema je na áre a leží v kóme."
Tak teraz som sa sám dostal.Toto som už ja nezvládol a zakryl som si tvár rukami.Slzy mi tiekli ako bláznivé a srdce mi bilo , ako o život.
To nás mrzí.To sme nevedeli." Dodal otec.
Nikto to nevie.Ani jej rodina o tom ešte nevie.Nemám odvahu povedať im to , zosypal by som sa.Nezvládam túto situáciu.So mnou nech je to ako chce , ale ona to musí prežiť.Ema musí byť v poriadku.Neodpustil by som si ak by sa jej kvôli mne niečo stalo." Hovoril som dosť roztraseným hlasom a zaslzenými očami.
Mickey , takto nehovor.Nesmieš si to dávať za vinu."
Ale môžem Tito.Keby nebolo môjho naliehania neskončili by sme takto." Opäť som sa zaboril do sĺz a smútku.
To si predsa nemohol vedieť.Bola to iba sprostá náhoda.veď ty si dobrák od kosti Michael.Neublížil by si ani muche a nie to ešte svojej Eme." Utešovala ma Janet.
Ďakujem vám , že ste sem prišli.Neviem čo by som si bez vašej podpory počal.Už som sa musel niekomu vyrozprávať a vyliať si srdce.Moja duša neskutočne trpí , ale srdce je už pokojnejšie."
Vtedy sme si všetci povzdychli a nasledovalo jedno veľké rodinné objatie.
Na to hne´d prišiel doktor Axall , aby vyprevadil moju rodinu z izby.
Doktor Axall , chcel by som vás požiadať , aby ste dovolili Gomezovi ostať tu zopár minút.Musíme vyriešiť niečo naliehavé."
Doktor si povzdychol a pozrel na hodinky.
Tak fajn.Ale nebuďte tu dlho."
Doktor na nás žmurkol a s úsmevom odišiel z izby.Gomez vytiahol z kufríka zopár papierov a pritiahol si stoličku k posteli.
Tak ako Scott? Vybavili ste tie papiere kvôli tej veci?"
Iste Michael.Pre tie papiere som sa omeškal." Pousmial sa.
Počúvam vás."
Okay.Po vašom telefonáte som si okamžite preklepol toho Thomasa aj toho Cartera.Najskôr ten Thomas.Dozvedel som sa o ňom naozaj zaujímavé informácie.Už neraz mal problémy zo zákonom no vylýzal sa z toho v´daka svojej povesti a šikovnosti.Jazda pod vplyvom alkoholu alebo menšie priestupky.
Ak ide o Lanca Cartera ten má lepší register.Je to vandal od kostí.Má 17 rokov a už tri krát bol v predbežnej väzbe kvôli krádežiam , výtržníctvu a drogám.Vďaka Thomasovi mu nikdy nič neurobili a tak si behá voľne po Havaji a pácha svoje zločiny naďalej.
Našťastie teraz som tu ja a ja poriadne šliapnem Thomasovi aj Carterovi na krk.Teraz mi pekne povedzte o čo vtedy išlo , ale nič nevynechajte Michael."
A tak som všetko Gomezovi vyrozprával a nevynechal som ani jeden detail.Popísal som našu prechádzku po pláži až k tej potŕžke s tým chlapcom.
„No.Z toho čo ste mi tu teraz povedali som sa celkom slušne pobavil , ale teraz vážne.Vaša manželka je poriadna dračica , ale mohla to vyriešiť aj viac kreatívnejšie.Nevadí , my to za ňu vyžehlíme.
Podľa mňa bola tá facka iba zámienka na to , aby z vás Thomas vyťahal peniaze za súdy.To mu však nedovolíme a budeme s ním tvrdo bojovať.Nepovedal vám kedy sa tu mieni ukázať?"
„Vôbec nie.Nezmienil sa o tom , ale vyskočil na mňa , že si mám na neho dávať pozor lebo on neberie do úvahy , že som slávny , ale strčí ma do basy za každú cenu.V tom som ho odtiaľto musel vyhodiť lebo som to nemohol počúvať a hlavne ke´d do toho spomenul Emu."
„Chápem.Ako som už vravel ten chlap mal nejaké problémiky so zákonom."
„Zaktra sa o tom ešte porozprávame , ale teraz by som sa vám rád poďakoval za vašu duchaprítomnosť a bystrosť.Som šťastný , že ste sem priviedli aj moju rodinu a nezamlčali im to o mojej nehode.Som opäť vaším dlžníkom."
„Nerobte si starosti Michael.Oni vám pomôžu a ja tiež.Prajem dobrú noc."
„Aj vám."
Scott mi zamával a zavrel dvere.Ja som bol opäť sám no teraz som mal už dobrý pocit.Čaká má ešte jedna povinnosť a to oznámiť svokrovcom čo sa vlastne stalo ich dcére.
 
 
 
 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

....

(Michelle, 25. 8. 2012 22:32)

Achjaj, je to také smutné. Také tragické.
Konečne mám v tvojej story pocit, že je to ako v reálnom svete. Vo svete Michaela Jacksona. Fakticky, tak som sa do toho vžila... Máš moju veľkú pochvalu. Nemám ti k tejto kapitole čo povedať, bolo to príjemné čítanie a relax.
Pár chybičiek som tam našla, čo sa týka gramatiky, a už dlhšie si všímam túto chybu: "pred hodinou a pól" :D Ja viem odkiaľ si a tam u vás sa to možno používa, ale správne je "pred hodinou a pol", bez ó :D
Vďaka za čítanie! :)

Nikusshka4

(Veronica C., 25. 2. 2011 22:42)

Ahoj! Keď som dočítala všetky časti tvojho príbehu tak- Máš nejakú vlohu v sebe čo s teba urobí spisovateeľku, ale ešte treba na tom popracovať. Dej sa mi veľmi páčil a najprv soms i myslela že bude s tím Christoferom ale potom som si vydýchla. Naozaj sa mi to páčilo a trošku som sa aj zarehotala na tej ,,malej,, rodinek =D To nemalo chybu! Teším sa na ďalšie časti a dúfam že sa nehneváš že takto neskoro som dala koment, lebo ja som to furt a furt odkladala až som mala zas hlavu niekde inde. Naozaj sa mi to páčilo a pokračuj v tom! Držím ti palce v tvojom budúcom úspechu.
GBY

Katra52:

(domči, 13. 2. 2011 23:13)

malinká rodinka? si srandu robis? :D 9 deti + rodicia :D dobre malinká rodinka teda :D:D:D

Hi:)

(Katra52, 8. 2. 2011 14:25)

Ked som si začala čítať že na chodbe bol nejaký hluk vobec som nečakala ,že to jeho malinká rodinka dobehne:D Adulienočka moja najdrahšia šikovná máš úžasné nápady klobúčik dole:)ILY GBY:*

supeeer :)

(domči, 7. 2. 2011 22:24)

a to som si myslela ze niake stado divich rkav ide po chodbe ked to isla ta majklova rodina :D no super, pekna kapitolka :P cakam na dalsie :)

JANULIK

(JANULIK, 7. 2. 2011 18:59)

Myslím, že zasa píšem komentár ako prvá :D
Ale zvykla som si :D
Takže k príbehu:D
Super, nemám čo dodať, ty moj spisovateľko malý :D
To s tou rodinou. Také zlaté to bolo. Keď som prečítala vetu že citujem: "Tu nie je nijaký hotel." ja som tam niečo iné čítala :D Sorry :D
„Mamička moja neplač.Nemáš dôvod plakať.Som živí a som v poriadku." táto veta možno nič nehovorí ale to posledné že živý a v poriadku, ach jáj to mi pripomenulo že už tu nie :(
Ale zasa to s tou dračicou to bolo dobré, nezdá sa Ema:D To s tým oznámením, uf, nechcela by som. Musí to byť ťažké. A jediné čo sa mi "nepáči" :D Je že prečo nie je Ema v poriadku?:D Ma tu naťahuješ, a potom sa neviem dočkať, čo sa bude diať.
P.S. TÍ KTORÍ SI PREČÍTAJÚ KAPITOLU, PROSÍM DAJTE KOMENTÁR. ČÍM VIAC KOMENTÁROV TÝM RÝCHLEJŠIE BUDE KAPITOLA. DÍKY. :-)
P.S.S. Super už sa opakujem, ale nenám slov.
S pozdrav tvoj verný čitateľ ... veď ty vieš kto :D :-) :-*
GBY. Mám ťa rada. A nech je ďalšia kapitolka rýýýchlo :D