Choď na obsah Choď na menu
 


31.kapitola Prípravy

17. 12. 2010

EMA

Michael a ja teraz prežívame veľké šťastie.Náš vzťah dostáva akýsi nový zmysel.Mám pocit,že prežívam niečo nové a páči sa mi to.Teším sa,že sme sa dali znova do kopy a máme sa radi viac ako pred tým.Momentálne máme hlavy plné práce,pretože zariadzujeme všetky veci okolo našej svadby.Takmer každý deň niekomu voláme alebo niekoho zháňame.Moja najväčšia starosť sú svadobné šaty.Michael mi poradil,aby som si dala šaty ušiť presne na mieru.Nikdy som nad takou možnosťou neuvažovala a tak som si nechala poradiť a dnes k nám príde krajčírka,ktorú mi odporúčil Michael a Michaelovi ju odporúčil zasa Chris.Bolo zhruba pol jedenástej tak som čakala každú chvíľu na tú krajčírku.

Ema,miláčik mala by si si radšej sadnúť." Upozornil ma môj miláčik.

Teraz nemôžem sedieť zlatko...z toho čakania na rozbolela hlava a neposedím na mieste ani minútu." Dodala som.

Drahá nerozumiem prečo si taká netrpezlivá.Lia tu bude každú chvíľu.Poznáš predsa naše cesty,sú sama zápcha." Vravel Michael s úsmevom.

Máš pravdu,ale keď ja sa tak na to všetko teším,že začínam z toho šalieť."

Oh,len to nie poklad.Nechcel by som sa oženiť s bláznivou ženskou." Zasmial sa Michael a posadil si ma na kolená.

No to sú mi len fóry." Zaksichtila som sa.

Hm...neboj sa zlatko moje všetko dopadne tak ako to chceme.Uvidíš,že to bude krásne a budeš na to spomínať ako na najlepšiu vec,ktorá sa udiala." Povedal,usmial sa na mňa a pobozkal ma.

No,keďže si ma upokojil tým najkrajším spôsobom tak som pokojná ako baránok."

Vidíš to,ako moje bozky dokážu vyliečiť." Pousmiali sme sa a objali.V tom nás vyrušilo klopanie na dvere.

To bude určite Lia." Vravel Michael.

Asi áno,idem teda otvoriť ak dovolíš."

Samozrejme láska."

Ešte pred tým ako som sa dostala z Michaelovho náručia ma sladko pobozkal a potom sa stiahol do našej izby a pracoval na nejakých začatých pesničkách.Ja som sa medzi tým zoznámila s Liou.Keď mi Michael hovoril o krajčírke predstavovala som si istú ženu po štyridsiatke,ale Lia bola mladá a pekná baba.Mohla byť v mojom veku alebo o kúsok staršia.

Lia,veľmi ma teší.Som Ema."

Ahoj Ema.Som rada,že ti môžem ponúknuť svoje služby.Určite budeš spokojná so šatami,ktoré ti ušijem."

Verím tomu,že budeme spokojné obidve lebo ak budem spokojná ja tak ti dobre zaplatím,ale ak nebudem odídeš bez prachov." 

Obe sme sa z chuti zasmiali a po prelomení ľadov sme sa pustili do práce.Zašli sme do ockovej pracovne a tam ma Lia začala merať.Práca jej išla priam od ruky a bola veľmi šikovná.Bola som rada,že som si nechala poradiť od Michaela.Myslím,že toto nebude jediná zákazka pre Liu odomňa.

Hotovo.Môžeš sa obliecť." Vravela Lia a zapísala si niečo do zošita.

To bola,ale rýchlovka.Si naozaj šikovná."

Ďakujem za uznanie.Je to predsa moja práca a robím ju naozaj rada."

Ak smiem vedieť,ako dlho sa tomuto venuješ?"

No som v tejto brandži už štyri roky a táto práca ma skutočne napĺňa.Myslím,že som sa tu našla a môžem ukázať čo vo mne je."

Tú radosť je aj na tebe vidieť a aj cítiť."

Áno,to mi už povedalo viac ľudí.Nikto z mojej rodiny neveril,že to raz dotiahnem na takúto úroveň.Môj ocko chcel,aby som bola lekárka alebo právnička.Školu som mala na na obidve povolania,ale osud chcel,aby som robila práve toto.Ak by sa stalo,že sa mi toto nevydarí tak sa môžem zamestnať aj v inej brandži.Som ešte mladá mám 26 rokov a verím si."

Máš zaujímavý život Lia.Vieš,si odomňa staršia o dva roky a svojimi slovami si vo mne prebudila istú časť môjho ja,ktorá doteraz driemala.Ako som ťa tak počúvala pocítila som,že aj ja by som sa mala otvoriť novým možnostiam a robiť to čo ma bude napĺňať."

To je super.Som rada,že som ti takto pomohla.Teraz si pozri tento katalóg s látkami a povedz mi,ktorú látku by si chcela na ušitie tvojich šiat."

Dobre pozriem sa."

Lia mi podala ten katalóg a ja som si ho chvíľu pozerala a hľadala som to ako sa povie "pravé orechové".Po dlhšom hľadaní som našla pre mňa jedinečnú látku,ktorá sa podľa mňa najviac hodí pre moje šaty.

Už to mám Lia."

Ukáž,ktorú si si vybrala."

Túto." Ukázala som prstom.

Nóóó...vybrala si si fakt dobrú látku."

Hej najviac sa mi zapáčila spomedzi tých ostatných bielych."

Fajn,to by sme teda mali.Hneď ako ušijem tvoje šaty ozvem sa ti a prídem na skúšku."

Výborne.Budem čakať na tvoj telefonát.A ako dlho to potrvá kým ušijem šaty?"

To je individuálne.Ak nebudem mať popri tom inú prácu tak do dvoch týždňov sa ti určite ozvem.Ak chceš vezmi si moju vizitku a zavolaj mi."

Dobre vďaka.Odprevadím ťa."

Tak dobre."

O dvanástej sme vyšli z pracovne a odprevadila som Liu k dverám.Je to fakt fajn baba a dobre sa s ňou kecá.Nuž bol čas obeda a tak som vyskočila hore za Michaelom,aby som sa mrkla čo robí,a aby sme sa šli dole najesť.

Klopy,klopy,klop.Čo robíš ty môj huncútik?"

Nič neobvyklé láska,iba som pracoval na nedokončených piesňach.Po svadobnej ceste začnem pracovať na novom albume a tak si robím také menšie podklady.Vy už ste skončili?"

O áno my sme skončili pred minútkou.Chcela som vedieť ši sa pôjdeš so mnou dole najesť." Opýtala som sa ho takým zvodným hlasom.

Veľmi rád sa s tebou pôjdem najesť zlatko.Som na toľko hladný,že zjem aj teba."

To by si nespravil,ovdovel by si skôr ako by si sa oženil." Zasmiala som sa.

Nebol by som si taký istý,ja som totižto žiadaný muž." Zaškeril sa.

Haaaa! Toto bolo od teba zákerné."

Láska,o mne nikdy nepochybuj.Ja by som nevedel existovať s inou ženou chápeš,to by museli byť na to iné podmienky a proste iná situácia.Ja ti nikdy neublížim." Potom sa na mňa Michael tak krásne usmial,že som ho okamžite pobozkala.

Ja ti verím drahý.Iba ťa skúšam." Zasmiala som sa.

Myslím,že si mi navrhla spoločný obed."

Presne tak,ideš?"

Jasné."

Chytili sme sa a poklusom sme sa dostali do kuchyne.Any nám nechala v chladničke chutné jedlo ako vždy.Eme však prebehol úplne iný nápad čo by sme mohli zjesť na obed.Vzala do ruky mobil a objednala nám veľkú pizzu.To je celá ona.Ja som nenamietal,veď prečo by som si raz za čas nedal pizzu.Asi za 15 minút nám poslíček pizzu priniesol.Zaplatil som za ňu a čuchol som si z tej vône.Tá vôňa bola fantastická a zbiehali sa mi slinky.Zobral som krabicu s pizzou do kuchyne a tam ju Ema pokrájala asi na desať kusov.Ja som zjedol asi štyri kusy a Ema tiež štyri.Tak sa zdá,že na večeru musíme zasa objednať pizzu.

Mm toto bola fakt skvelá pizza.Dlho som takú nejedol.Naposledy som pizzu jedol s Chrisom a to nebola veľmi chutná pizza."

Máš pravdu bola fakt dobrá.Ten syr sa na nej perfektne roztopil a chuťovo to bola lahôdka."

Myslím,že som plný."

Aj ja.Čo teraz budeme robiť?"

Fíha to vôbec netuším,čo by si chcela?"

Chcela by som si pozrieť nejaký romantický film v tvojom náručí."

To ti splním veľmi rád."

A tak sme sa zobrali do našej izby a výber filmu som nechala na Michaela.Hľadal dlho kým niečo našiel.Odrazu mi podal DVD s názvom Robin Hood.Neváhala som a Michael ho zapol.Potom si prisadol ku mne na posteľ a ja som sa usadila do jeho náručia.Keď som s ním vždy ma tak príjemne hreje.Ten film mám veľmi rada je úžasný.Uprostred filmu sa ma Michael niečo opýtal.

Zlatko,kedy sa vrátia vaši?"

Myslím,že o týždeň,prečo?"

Iba tak.Chýba mi tvoja mamka a jej humor."

Pozrime sa.Tak moja mama mi uchmatne ešte aj teba?"

Hah ty nebodaj žiarliš?"

Určite nežiarlim,to si iba namýšľaš." Uškrnula som sa.

No poď sem ty moja najmilšia." Pritísol si ma ku sebe a hladil mi tvár.Zvyšok dňa sme trávili v tomto duchu.

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

.......

(Michelle, 14. 8. 2012 21:14)

„Oh,len to nie poklad.Nechcel by som sa oženiť s bláznivou ženskou." Zasmial sa Michael a posadil si ma na kolená."
No jééééééééj, neskutočne ma to dostalo! :))) Ani neviem ako, zrazu mi do hlavy udrela predstava Michaela ako toto hovorí (v angličtine) a ver či never, úprimne som sa zachichotala :) Viem si ho dokonale predstaviť!
Prípravy na svadbu vrcholia, uvidíme čo bude ďalej... Emma bude mať šaty na mieru, som zvedavá ako budú vyzerať, snáď sa dočkáme aj podrobnejšieho opisu, aj tá látka ma zaujímala :D
BTW- niekto tu kritizoval dĺžku tvojich kapitol, to je riadne blbosť. Čo môže byť zlé na dlhej kapitole?! Nechápem...

jéééééééj

(Wendy, 4. 7. 2011 21:48)

strašne sa tesim na svadbu a hlavne na svadobnu noc :):):):)

§okeeeeeey

(baja, 6. 1. 2011 0:18)

ide ti to

:))

(Katra, 31. 12. 2010 14:16)

Krasne Adka ako vzdy:)

noooo :D skvelé :)

(domči, 20. 12. 2010 23:13)

krasne..su hrozne zlariii..no len som svedavana saty ze ake budu :D joj :D neviem sa dockat :D super kaptola :) pis dalej... :-*

ulik15

(ulik15, 18. 12. 2010 12:23)

jejko pekne ...len cakam kedy už konecne sa vezmu

janulik

(janulik, 17. 12. 2010 18:26)

Bože oni sú takí zlatí spolu. Teda ked si ich tak predstavujem ... som zvedavá na tie šaty a aj na nové kapitolky. Táto je úžasná ako aj všetky ostatné .. super dobrá práca :)